Dzieci i warzywa – połączenie niemożliwe?

Każdy z nas wie, że dzieci powinny jeść zdrowo. Najlepiej, jeśli ich dieta obfitować będzie w owoce, a zwłaszcza warzywa. Zewsząd jesteśmy zachęcani, by oprócz wkomponowywania ich do diety dziecka pomagać im w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych, które pozostają z nimi przez lata. Się prawie każdy rodzic też wie jak trudne jest zachęcanie swoich dzieci do jedzenia zdrowo, zwłaszcza jeśli chodzi o warzywa. Co można zrobić?

Temperówki do warzyw

Tak, chociaż pomysł ten brzmi dziecinnie prosto to wakacje wprowadzone urozmaicenia do wyglądu i kształtu na talerzu w dużej mierze przyczyniają się do większego zainteresowania jego zawartością. Temperówka do warzyw (https://sklep.technica.pl/temperowki) umożliwia nam wykonywanie takich rzeczy, jak:
– zwierzątka,
– budynki,
– postacie z bajek

A wszystko to wykonane z warzyw, co rozbawi naszą pociechę, ale i zainteresuje ją tym co jest na talerzu. A pożywne wrażenia z pierwszego kontaktu z nowym smakiem pomoże zakodować reakcję powiązaną z danym smakiem, co wydatnie przyczynia się do rozszerzania puli smakowej. Jest to bardzo ważne, gdyż naukowcy twierdzą, że to właśnie w pierwszych latach życia człowiek rozwija w sobie otwartość na nowe smaki i właściwie przez całe życie pozostaje to później z nim. Możemy więc wychować człowieka otwartego na nowe kuchnie, dania i smaki, albo niejadka, któremu to kilka rzeczy będzie smakować i nigdy nie będzie chciał spróbować niczego nowego. Zadbajmy więc o nasze pociechy jak najwcześniej.

CategoriesBez kategorii