3 zalety chłodziarek do napojów

Powszechnie wiadomo, że piwo i napoje gazowane najlepiej smakują schłodzone. Szczególnie w okresie letnim bardzo ważne jest, by sklep lub lokal gastronomiczny posiadał w swoim wyposażeniu chłodziarkę do napojów. Fakt ten na pewno docenią klienci. Chłodziarki mają wiele zalet, o których warto pamiętać.

Schładzanie produktów

Niektóre napoje butelkowane wymagają schłodzenia. Ułatwia to ich przechowywanie oraz sprawia, że ich smak jest przyjemniejszy dla konsumentów. Nowoczesna chłodziarka do napojów posiada wyświetlacz temperatury, dzięki któremu z łatwością można wybrać i ustawić odpowiednią jej wartość.

Warto wybrać model, który będzie się samoczynnie odszraniał. Funkcja No Frost polega na tym, że wewnątrz lodówki nie powstaje szron, ponieważ jest on zmieniany w wodę i odprowadzany na zewnątrz urządzenia w postaci pary. Dzięki takiemu rozwiązaniu chłodziarki nie trzeba rozmrażać. Można ją też rzadziej myć.

Różne gabaryty i pojemności

Decydując się na zakup, warto wcześniej zastanowić się jakie gabaryty powinna mieć nasza chłodziarka do napojów. W sklepach zwykle najlepiej sprawdzają się największe, dwudrzwiowe lodówki o największej pojemności. Lokale gastronomiczne przeważnie zaopatrują się w mniejsze urządzenia, jednodrzwiowe i o mniejszej pojemności.

Obecnie na rynku jest tak duża konkurencja i różnorodność produktów, że każdy właściciel sklepu lub punktu gastronomicznego znajdzie urządzenie dostosowane do własnych potrzeb.

Eksponowanie towaru

Witryny do napojów, bo tak też zwane są chłodziarki, oprócz schładzania butelek, mają także inną dodatkową funkcję. Pozwalają na wyeksponowanie towarów, na których sprzedaży najbardziej nam zależy. Przyczyniają się do tego przeszklone drzwi oraz oświetlenie wnętrza lodówki.

Producenci prześcigają się w tworzeniu rozwiązań, dzięki którym chłodziarki będą bardziej estetyczne. Starają się również produkować urządzenia o niskim zużyciu energii elektrycznej. Wszystko to sprawia, że chłodziarki są funkcjonalnymi, prostymi w obsłudze urządzeniami, które warto mieć w swoim lokalu.

CategoriesBez kategorii